Register Login
Sign In
» » HP Envy x360 15-w051nw (N3W75EA)

HP Envy x360 15-w051nw (N3W75EA)

15-12-2016, 13:26
Sterowniki dodał: admin
Odwiedzin:
Komentarze: 0

Nowy model HP Envy 15 x360 z układem centralnym Intel Core szóstej generacji to obecny standard wydajności. Bardzo szybki, wielozadaniowy procesor z zaimplementowanymi funkcjami zabezpieczeń pozwala na zapewnienie produktywności, kreatywności i daje jeszcze większe doznania podczas korzystania z gier. Przez dużą moc obliczeniową, aż po nieziemski design - Laptop HP Envy 15 x360to uosobienie wysokiej klasy. Nowe Procesory, długa praca na baterii i dźwięk który zapewnia firma Bang & Olufsen pozwolą, aby użytkownik tego laptopa mógł zmierzyć się z każdym wyzwaniem.

Windows 10 następca Windows 8 zyskuje coraz większą popularność wśród użytkowników, a więc urządzenia wspierające matryce dotykowe i pracujące na systemie operacyjnym Windows 10 zyskują w oczach użytkowników nie tylko tych najmłodszych ale również tych starszych. Początki systemu Windows 8 i kafelkowy pulpit nie cieszył się dużym powodzeniem a nawet można śmiało powiedzieć miał więcej wrogów niż zwolenników. Producenci chcąc sprostać oczekiwaniom użytkowników zaczęli coraz częściej do laptopów montować dotykowe matryce co znacznie poprawiło opinie na temat tego systemu operacyjnego. Firma Microsoft również wprowadziła poprawki i tak powstał nowy system operacyjny Windows 10, który idealnie współpracuje z laptopami które maja obracany ekran i w bardzo prosty sposób z laptopa można stworzyć tablet. Wiele producentów stworzyło takie obudowy i tak firma Lenovo ma swój model IdeaPad Flex 15, Sony Vaio stworzyło model SVF Multi Flip a firma Hewlett-Packard obudowy Envy 15 x360 stopni.

Dzięki nowoczesnemu rozwiązaniu konstrukcyjnemu zawiasów obudowę laptopa można odchylać do konta 360 stopni. Odchylając ekran w bardzo prosty sposób z trybu laptopa przechodzimy do trybu tablet. Obudowa Envy 15 x360 jest aluminiowa co znacznie podwyższa prestiż laptopa a srebrny kolor powoduje iż nikt nie przejdzie obok tego laptopa obojętnie. Ekran dotykowy jest chroniony przez cienką warstwę szkła hartowanego. Cała konstrukcja jest dość powściągliwa i przyjemna z wieloma zaokrągleniami. Laptopy tej serii wyposażone są w akcelerometr i żyroskop, które automatycznie obracają obraz w zależności od ustawienia ekranu.

Envy 15 x 360 posiada pełnowymiarową podświetlaną klawiaturę wyspową, z odizolowaną klawiaturą numeryczną. Na wbudowanej klawiaturze pisze się bardzo wygodnie. Klawiatura numeryczna bardzo pomaga w pracach biurowych, ułatwia pisanie jak i wypełnianie skomplikowanych arkuszy kalkulacyjnych. W laptopie znajduje się również touchpad z obsługą gestów i stuknięć.

W najnowszych systemach operacyjnych Windows 8 / 10 gestami które najczęściej wykorzystujemy to przewijanie , powiększanie czy obracanie które wykonujemy dwoma palcami, jeden palec pozostaje w rogu touchpada a drugim wykonujemy ruch okręgu po touchpadzie to naprawdę proste i skuteczne rozwiązanie pozwala na odczuwanie większego komfortu przy pracach z laptopami HP wyposażonymi w powyższą funkcjonalność.

Envy 15 x360 pomimo swej smukłej obudowy posiada szeroki wybór portów. Trzy porty USB z czego dwa porty są o prędkości 3.0. Port HDMI i audio, sprytnie rozwiązany port RJ 45 z otwieraną klapką. Laptop Envy 15 x360 posiada również wieloformatowy czytnik kart pamięci SD. Jeden z portów USB wyposażony jest w HP USB Boost, technologia ta pozwala ładować urządzenia zewnętrzne podłączone do laptopa za pomocą gniazda USB nawet gdy laptop jest wyłączony.

Wszystkie modele tej serii wyposażone są w ekran 15 calowy (39,6 cm ) z matrycą dotykową. Producent przewidział dwa rodzaje matryc do tego modelu, matryce standardową WLED o rozdzielczości HD (1366 x 768), oraz matrycę FHD IPS z podświetleniem WLED o rozdzielczości 1920 x 1080. W matrycach IPS molekuły ciekłego kryształu są rozmieszczone równolegle do siebie, a także do powierzchni matrycy. Niewielka zmiana w stosunku do matryc TN sprawia, że matryce IPS zachwycają jakością obrazu, mają lepszy kontrast kolorów oraz szybszą reakcję działania.

Bardzo czysty i klarowny dźwięk w tej serii laptopów zapewnia połączenie wysokiej jakości głośników z układem dźwiękowym firmy Bang & Olufsen. Po bardzo udanej współpracy HP z firmą znanego muzyka dr Dre powstał innowacyjny systemem beats audio - seryjnie montowany w laptopach tego producenta. HP postanowiło dalej iść w kierunku dobrego dźwięku i nawiązało współprace z renomowaną firmą Bang & Olufsen. Bang & Olufsen jest uznanym liderem na całym świecie w dziedzinie technologii audio i wideo, posiada 90-letnie doświadczenie w branży akustycznej i jakości dźwięku. Marka Bang & Olufsen pojawi się w modelach HP Spectre, OMEN, ENVY, natomiast marka B&O play pojawi się w modelach HP Pavilion i tabletach.

W każdej konfiguracji Envy 15 x 360 producent zainstalował akcelerometr. Akcelerometr inaczej zwany HP 3D DriveGuard służy do odczytu kąta nachylenia laptopa i jeśli zmieni się on nagle, to wyłączany jest dysk twardy. Technologia ta może stać się bardzo pomocna w przypadku gdy laptop wypada nam z ręki i jest włączony, aby uchronić dane na dysku laptop przed uderzeniem w ziemie odłącza napięcie od dysku co powoduje iż głowice parkują a talerze dysku nie są porysowane. W laptopie zainstalowany jest również żyroskop który obraca nam obraz wyświetlany na matrycy w stosunku do położenia klapy laptopa.

Bezprzewodowe przesyłanie informacji zapewnia układ zintegrowany WiFi z modułem Bluetooth. Układ ten jest zgodny ze standardem Miracast. Miracast to standard bezprzewodowego przesyłania obrazu i dźwięku między urządzeniami w trybie peer-to-peer bez potrzeby użycia dodatkowego sprzętu czy sieci. Istotne jest, aby urządzenia które zamierzamy połączyć posiadały moduł Bluetooth 4.0 z Miracast. Wystarczy połączyć ze sobą telewizor i laptop i już możemy cieszyć się z oglądania filmu na dużym ekranie a w dodatku wszystko bezprzewodowo.

W zależności od preferencji użytkownika producent przewidział konfiguracje zarówno z tradycyjnymi dyskami talerzykowymi jak i szybkimi dyskami SSD. I tak mamy do wyboru dyski od pojemności 500GB do 1TB. Dzięki zastosowanym zewnętrznym układom graficznym, laptop HP Envy 15 x360 staje się naprawdę dobrą maszyną do gier i zabaw. Dla użytkowników z zasobniejszym portfelem, producent przeznaczył konfiguracje z układem Nvidia GeForce 930M który posiada dodatkowe 2 GB pamięci operacyjnej DDR3L , dla mniej wymagających znajdziemy konfiguracje które mają zintegrowany układ graficzny z procesorem APU.

HP Envy 15 x360 śmiało można nazwać ultrabookiem, to naprawdę godny polecenia laptop. Lekki i wyjątkowo elegancki jak na serię Envy przystało. Sprzęt zaskoczy użytkownika swoimi możliwościami, na pewno będziecie państwo pozytywnie zaskoczeni jakością baterii w tym laptopie. Dzięki podświetlanej klawiaturze i matrycy IPS praca z tym urządzeniem to czysta przyjemność. Sprzęt tej klasy na pewno znajdzie zastosowanie w każdym biurze jak i w każdym domu.

Podstawowe informacje

Producent
  • HP


Linki do sterowników dostępne są wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników. Zarejestruj się w 15 sekund i za darmo zacznij korzystać z serwisu laptopownia.pl!